Η Β’ τάξη στο πνεύμα των Χριστουγέννων

Το Β1 και το Β2 έχουν μπει στο “πνεύμα των Χριστουγέννων” , που εκφράζει την αγάπη,την προσφορά και την ομορφιά στην ψυχή μας.
Χαρούμενα προσωπάκια, που δουλεύουν σαν τα μικρά ξωτικά, με μεγαλη όρεξη και διάθεση . Τα παιδιά κατασκευάζουν τα χριστουγεννιάτικά τους στολίδια και τις κρατούλες τους, ” πασπαλισμενα” με την αγάπη τους και την θετική τους ενέργεια!!
Τα δύο τμήματα , ενώθηκαν για άλλη μια χρονιά, δημιουργώντας το Χριστουγεννιάτικο χωριό τους , γεμάτο ανθρώπινα όνειρα και γλυκές αναμνήσεις, καταπράσινα έλατα,φωτεινά αστέρια και μικρά,γλυκά ταρανδάκια!!
Τελευταία τους στάση ήταν το Ταχυδρομείο του σχολείου μας για να στείλουν στον αγαπημένο μας Αϊ – Βασίλη το προσωπικό τους γράμμα , εκφράζοντας τις επιθυμίες και τα όνειρά τους για την φετινή χρονιά!!!
Τα απόλαυσαν όλα ,το διασκέδασαν πολύ και ήρθαν πιο κοντά μεταξύ τους, καλλιεργώντας παράλληλα την συνεργασία,την εμπιστοσύνη και την αλληλεγγύη!!
Σας εύχονται Καλά Χριστούγεννα με αγάπη και υγεία!!!