Χριστουγεννιάτικη γιορτή 2022

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η Χριστουγεννιάτικη γιορτή του Σχολείου μας.

Οι μαθητές και μαθήτριες των Α,Β και Γ, τάξεων παρουσίασαν, υπό την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών τους, θεατρικά δρώμενα σχετικά με τις γιορτινές ημέρες .

Τα παιδιά των Γ και Δ τάξεων στελέχωσαν τη χορωδία μας και κάτω από τις οδηγίες του εκπαιδευτικού Μουσικής μας τραγούδησαν ύμνους και κάλαντα σχετικά με τα Χριστούγεννα.

Τέλος τα παιδιά της Ε` τάξης χόρεψαν με μια σύγχρονη οπτική χαρούμενες μουσικές μελωδίες τη χορογραφία της οποίας επιμελήθηκε εκπαιδευτικός του σχολείου μας.

Την τεχνική υποστήριξη ανέλαβε ο δάσκαλος της Ε τάξης φροντίζοντας για το σωστό φωτισμό και τη ροή των μουσικών ακουσμάτων.

Όλοι και όλες ευχαριστήθηκαν από το θέαμα που παρουσιάστηκε κι έδωσαν ραντεβού για την επόμενη χρονιά.