Τελετή κατάθεσης στεφάνου στο άγαλμα του Δούκα Δούκα

Την Τετάρτη 24 Μαρτίου 2021 και ώρα 12.00 μ.μ. στο πλαίσιο του εορτασμού της Εθνικής Επετείου της 25ης Μαρτίου 1821, το 3ο Δημοτικό σχολείο Σερρών συμμετείχε στη λιτή (λόγω των απαραίτητων μέτρων της COVID 19) τελετή κατάθεσης στεφάνου στο άγαλμα του Δούκα Δούκα (παρκάκι έναντι ΙΚΑ).
Η σημαιοφόρος του σχολείου, Ιωάννα Εμμανουηλίδου, ο ορισμένος μαθητής για την κατάθεση στεφάνου, Γιάννης Λούλης, ο υπεύθυνος εκπαιδευτικός του τμήματος ΣΤ1, κ. Βασίλης Αρναούτογλου και η διευθύντρια του σχολείου, κα Κατερίνα Θεοδοσέλη κατευθύνθηκαν προς το σημείο κατάθεσης, όπου τηρώντας τις αποστάσεις κατέθεσαν στεφάνι στο άγαλμα του Σερραίου οπλαρχηγού του Μακεδονικού αγώνα, Δούκα Δούκα, κράτησαν ενός λεπτού σιγή και έψαλαν τον Εθνικό Ύμνο.
Χρόνια Πολλά, Ελλάδα!