Το 3ο Δημοτικό Σχολείο Σερρών βραβεύεται με Εθνική και Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας για το πρόγραμμα eTwinning “ Here and There, English is Everywhere”

Το σχολικό έτος 2021-2022 η Δ΄ τάξη του 3ου Δ.Σ.Σερρών συμμετείχε στο πρόγραμμα «Here and There, English is Everywhere» με σχολεία από: Τουρκία (συντονίστρια), Ισπανία, Πολωνία, Βουλγαρία με στόχο την βιωματική επικοινωνία στην Αγγλική γλώσσα σε αυθεντικές καταστάσεις και την κοινωνικοποίηση των μαθητών, αλληλοεπιδρώντας με διαφορετικούς πολιτισμούς. Το πρόγραμμα ολοκληρώθηκε με επιτυχία και όλα τα σχολεία που συμμετείχαν κέρδισαν Εθνική Ετικέτα Ποιότητας, ενώ στο πρόγραμμα συνολικά απονεμήθηκε Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας. Οι μαθητές που εργάστηκαν για το έργο στο πλαίσιο του μαθήματος Αγγλικών φοιτούν φέτος στην ΣΤ΄τάξη.