Συμμετοχές του Σχολείου μας στις εκδηλώσεις Μαθητόκοσμος 2023

Σημαντική ήταν η παρουσία των μαθητών του Σχολείου μας στις εκδηλώσεις Μαθητόκοσμος 2023 που διοργάνωσε ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών Νομού Σερρών “Εμμανουήλ Παπάς”.

Συγκεκριμένα οι μαθητές και μαθήτριές του Ομίλου Γαλλικών παρουσίασαν ένα όμορφο χορευτικό με θέμα την Ειρήνη που χορογράφησε η Εκπαιδευτικός του σχολείου μας κα Στέλλα Ζαραφίδου κι επιμελήθηκε η υπεύθυνη Εκπαιδευτικός του Ομίλου Γαλλικών κα Ελένη Τατιτζικίδου.

Πολύ σημαντική παρουσίαση ήταν κι αυτή των μαθητών και μαθητριών του Ε2 τμήματος οι οποίοι παρουσίασαν το βραβευμένο από το Επιμελητήριο Σερρών με το 1ο βραβείο Α/θμιας Εκπ/σης, οικολογικό πανάκι συσκευασίας προϊόντων FABRICS OF HOPE.

Τέλος, συμμετείχαν στο εκθεσιακό μέρος του Μαθητόκοσμου με ιδιόχειρες κατασκευές τα τμήματα Αγγλικών της Εκπαιδευτικού κας Σουζάνας Δράμπα.