Συμμετοχή του Ομίλου Ρομποτικής του 3ου Δημοτικού Σχολείου Σερρών στην έκθεση SEREXPO

Μαθητές του Ομίλου Ρομποτικής του σχολείου μας πήραν μέρος στην Έκθεση SEREXPO που διοργάνωσε το Επιμελητήριο Σερρών.

Παρουσίασαν ρομποτικές κατασκευές που δημιούργησαν και προγραμμάτισαν. Στην επίδειξη που έκαναν έναντι μαθητών άλλων σχολικών μονάδων Έθεσαν σε κίνηση τα Ρομπότ τους κι έδωσαν τη δυνατότητα στα παιδιά να ανταλλάξουν χαιρετισμό με αυτά.

Ταυτόχρονα παρουσίασαν τον τρισδιάστατο εκτυπωτή που μας δάνεισε γονέας μαθήτριάς μας (Τερζίδης Νότης) αλλά και την πίστα αγώνων Ρομποτικής εμπνευσμένη από το Αυτοκινητοδρόμιο Σερρών.

Το ενδιαφέρων των επισκεπτών ήταν μεγάλο κι αυτό μας δίνει ελπίδες για το μέλλον του Ομίλου μας.