8ος Διαγωνισμός Δημιουργικής Γραφής στα Αγγλικά “Twenty years from now…”

“Το σχολείο μας έχει τη χαρά να συμμετέχει φέτος στον 8 Διαγωνισμό Δημιουργικής Γραφής στα Αγγλικά που διοργανώνει κάθε χρόνο το κολλέγιο ΔΕΛΑΣΑΛ . Το θέμα του διαγωνισμού είναι η ζωή “Twenty years from now…” και απευθύνεται σε μαθητές Ε΄και Στ΄ Δημοτικού. Οι μαθητές συμμετείχαν σε δίωρο εργαστήριο δημιουργικής γραφής στο πλαίσιο του μαθήματος των Αγγλικών και πέρασαν στη συγγραφή γραμμάτων, ιστοριών και ποιημάτων με αφορμή το θέμα του Διαγωνισμού. Το σχολείο μας συμμετείχε στην αρχική φάση με 16 μαθητές, από τους οποίους πέρασαν στην τελική φάση οι εργασίες 6 μαθητών της Ε΄ Δημοτικού με 3 γράμματα και 3 ιστορίες και οι εργασίες 7 μαθητών της ΣΤ΄ Δημοτικού με 3 γράμματα, 3 ιστορίες και 1 ποίημα.Ευχόμαστε καλή επιτυχία στους μαθητές! Οι νικητές θα ανακοινωθούν σε όλους τους συμμετέχοντες μέσω e-mail ή τηλεφωνικά και θα αναρτηθούν στο blog του δημοτικού σχολείου “ΔΕΛΑΣΑΛ” (http://www.elementary.delasalle.gr/) μόνο με το όνομα του σχολείου τους, το πρώτο 15ήμερο του Μαρτίου 2022. Επίσης θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του σχολείου μας. “